Návštěva u HPH models

Návštěva u HPH

Před pár dny jsem měl možnost navštívit firmu HPH. Tedy jí prolézt od sklepa až po půdu.

Průvodcem mi byl majitel firmy, pan Hodan, velice milý člověk, který mě s velkým zájmem zasvětil do tajů firmy. Evidentně svou práci dělá s láskou, což v naší branži je důležité. Jako první jsem navštívil kancelář s velkou prezentací jejich práce.

Mě jako modeláři je firma známá hlavně díky jejich stavebnicím z resinu a laminátu. O to bylo překvapení větší, když jsem se dozvěděl, že firma dělá převážně modely pro muzea, sběratele, nebo jako reklamní předměty. Vše podle přání zákazníka a v nejrůznějších měřítkách, od malých větroňů až po stíhačky 1/12. Modely poté cestují do takřka všech zemí světa. Již jich vyrobili několik tisíc a stovky typů. Což je práce pro víc jak deset zaměstnanců ve firmě.

Z kanceláře jsme se přesunuli do dílen, kde vznikají modely. Mimo klasických modelářských stolů se zde nalézají nejrůznější stroje, od frézek až po pracoviště na odlévaní dílů z pryskyřice.

Nesmím zapomenout na lakovnu.

V nejvyšším patře se nachází kanceláře, dílna na kompletaci krabic a fotokoutek. Zbývající část prostoru je zatím nevyužitá a čeká na splnění snu pana majitele. Tím je muzeum plastikového modelářství.

Myšlenka je to skvělá a dobře promyšlená, ale představení tohoto nápadu nechám na panu Hodanovi. My se zajisté máme na co těšit.

 

V suterénu se nachází dílna připomínající truhlárnu na hrubší práce. Zde vznikají velké modely.

Hned vedle je sklad forem, nebudu vypisovat co jsem tam vše viděl, ale bylo toho mnoho a něco z toho bylo vážně velké. Například raketu 1/1 jen tak neuvidíte.

Jako poslední jsem navštívil sklad dílů. Doporučuji si tyhle fotky uložit a pokaždé, kdy si myslíte, že je vaše hrabárna už moc velká, se na ně podívat 😀

Návštěva byla velice inspirující. Asi každý z nás by se chtěl živit tím co ho baví a co je jeho koníčkem. Líbí se mi, že se firma HPH stále rozvíjí. Kvalita jejich modelů, použité technologie, což je v našem světě důležité. Samozřejmě se nejedná jen o to, dělat co člověka baví. Je to klasická firma se vším všudy, s tím dobrým i s tím špatným.

Moc děkuji panu Hodanovi za pozvání k návštěvě, skvělé dopoledne.

Stránky HPHmodels

 

 

« 1 z 2 »