HGW Wet Transfers Focke-Wulf Fw190A

HGW rozšířilo svojí nabídku obtisků také na FW-190A. Sady jsou dvě. Menší sada obsahuje popisky a velká sada je s markingy. Wet transfery jsou koncipovány pro nový model od Eduardu, ale samozřejmě se dají použít i pro jiné modely stejného typu. Po grafické stránce je vše precizní, soutisk barev taktéž.

Aplikace na model je takřka stejná jako u klasického obtisku. Nejdříve požadovaný obtisk vyřízneme z archu a namočíme do vlažné vody (mimo návod jsem také pod obtisk nanesl usazovací přípravek od GSI). Poté vyndáme obtisk z vody a sejmeme podkladový papír a přiložíme na místo. S obtiskem se dá po modelu chvíli manipulovat,  s usazením  tudíž není problém. Po umístění na správné místo musíme přebytečnou vodu pod obtiskem odsát a obtisk vyhladit. Suchým hadříkem nebo uchošťourou. Nejdůležitější je počkat dvě až tři hodiny, než vše pořádně vyschne. Poté můžete z obtisku průhledný film sundat a přebytečné lepidlo omýt vodou. Toť vše. Nezkoušejte sundávat film dříve než za ty dvě hodiny! Pokud tak učiníte jako já, hrozí Vám, že zůstane část popisku na filmu.

Sady jsou skvělé a mohu je vřele doporučit. S transfery se pracuje velice jednoduše. Problém je jen to, že když už je jednou použijete,nechcete se už nikdy vracet ke klasickým obtiskům.

Za poskytnutí vzorku děkuji Hgwmodels.cz